פוסטים

הודו – תת היבשת ההודית

הודו – תת היבשת ההודית
Picture of administrator

administrator

הודו – תת היבשת ההודית
הודו נקראת הרפובליקה של הודו.
הודו היא מדינה ענקית הנמצאת במזרח אסיה הגובלת עם סין פקיסטן ונפאל, בצפונה מקיפה את בנגלדש במזרחה וגובלת במיאנמר, בדרום הודו באוקיינוס ההודי נמצאת סרי לנקה שצורתה היא כמו טיפה שנוזלת לאוקיינוס ההודי .
בהודו חיים כמיליארד ומאתיים מיליון איש ויש בה המון קבוצות אתניות שחלקן שונות מאוד זו מזו, המדינה עצמה היא אחת הגדולות בעולם ויש בה סוגים שונים של אקלים ושטח גיאוגרפי.

ההיסטוריה של הודו
להודו היסטוריה בת חמשת אלפים שנה, מהמידע הידוע כיום מרכז התרבות היה במחוז סינד שבפקיסטן ולאחר מכן משם עברו התושבים הקדומים של הודו להתגורר לאורך נהר האינדוס בערך כשלושת אלפים שנה לפני הספירה.
המוגולים שלטו באזור מ-1500 ועד לאמצע המאה ה-18 אז הגיעו הבריטים ובשם הממלכה שלהם כבשו ושלטו בכל תת היבשת ההודית עד למאבק העיקש שניהל מולם מהטמה גנדי שנחשב לאבי האומה ההודית.
כיום הודו היא הדמוקרטיה הגדולה בעולם ונחשבת לכוח כלכלי וטכנולוגי עולה בעולם ובמזרח הרחוק .

דת בהודו
הודו היא מדינה מגוונת שבה חיים זה לצד זה 250 מיליון מוסלמים לצד 800 מיליון הינדים בודהיסטים ושאר דתות וכתות שונות ומשונות .
שאר הדתות בהודו הם נצרות, סיקים, בודהיזם וג'ייניזים , בהודו חיים עדיין מספר קטן של יהודים בעיקר בעיר מומביי ובעיר קוצ'ין .

שפות בהודו
בהודו קיימות ככל הנראה אלפי שפות שונות או יותר נכון לאמור אלפי ניבים שונים של שפות שונות, יש האומרים כי הכיבוש האנגלי בעצם איחד את הודו בכך שגרם להודים ללמוד שפה אחת משופת שהיא האנגלית כמובן .
גיאוגרפיה – אקלים
הודו הנמצאת בדרום אסיה בתת היבשת ההודית ושטחה הוא קצת יותר משלוש מיליון קילומטרים מרובעים, כחצי מאדמת הודו מתאימה לעבודה חקלאית.
אפשר לחלק את הודו למספר חלקים , הרי ההימלאיה , אזור נהר הגנגס , מדבר תר שחלקו בראג'סטן, אזורי החוף , ואיי הודו שבהם איי אנדמן וניקובר, איי לקשאדוויפ ואיי סנדרבנס .
עקב גודלה העצום של הודו אפשר למצוא בה סוגים שונים של פני שטח ואקלים, החל ממזג אוויר ונוף טרופי במדינות שלאורך קו המשווה בדרום ועד למדבריות והרים מושלגים בצפון .

תרבות הודית
בעיר בומביי בהודו מתקיימת תעשיית הסרטים הגדולה בעולם ! בכל שנה מייצרים במומביי כ-1000 סרטים בממוצע, לשם השוואה בהוליווד מייצרים כמה מאות בודדות .
המוזיקה ההודית היא אחת הייחודיות והמפותחות בעולם וחלק משמעותי מכל סרט בוליוודי הוא הפסקול הייחודי .
הזמרת ההודית לטה מנגשקר שגילה יותר משבעים נחשבת לזמרת שהקליטה הכי הרבה שירים ותקליטים בעולם, מספר השירים שהקליטה הוא כמעל מאה אלף ומספר התקילטים מוערך בעשרות אלפים .

חגים ופסטיבלים
פסטיבל הולי Holly
פסטיבל הצבעים הנחגג יום אחרי הירח המלא של חודש מרץ, החג מבשר את סופו של החורף ובמהלכו משליכים ההודים צבעים אחד על השני, בנוסף חלק מהמאמנים נוהגים לשתות בהנג מריחואנה עם חלב חם .

פסטיבל הקומבמלה Kumbh Mela
הפסטיבל המלה מתקיים בכל שלוש שנים בעיר אחרת בהודו, משמעותו היא פסטיבל הכד, הפסטיבל מתקיים בערים הבאות אוג'אין, נאסיק, הארידוואר ואללהאבאד .
בכל 12 שנה החג נחגג בעיר אללהאבאד וחג זה נקרא הקומבמלה,
חג הקומבה מלה נחגג לאורך גדת הגנגס ונחשב להתכנסות הגדולה בעולם שאותה ניתן אפילו לראות מהחלל .
פסטיבל דיוואלי Diwali (דיפאוולי )
חג המסמל את ניצחון האור על החושך, נחגג ביום הקצר ביותר בשנה ובמהלכו מדליקים נרות מדורות וזיקוקים כדי לגרש את החושך .
ערים גדולות
עיר הבירה של הודו היא ניו דלהי והעיר הגדולה ביותר בהודו היא בומביי .
ערים גדולות נוספות בהודו :
כלכתה , מדראס, היידראבאד , אחמדאבאד .

ויזה להודו
ישראלים זקוקים לאישור שהייה – ויזה כדי להיכנס להודו, בשגרירות הודו בתל אביב תקבלו ויזה להודו למשך 6 חודשים – האישור נכנס לתוקף מהיום בו הוא ניתן בשגרירות ולא מהיום בו אתם נוחתים בהודו, כדי לחדש את האישור יש לצאת מהודו למשך שלושה חודשים.
ברוכים הבאים להודו

איך מגיעים להודו
ניתן לטוס להודו מישראל באמצעות חברת אלעל או באמצעות חברות זרות בטיסות ישירות , ניתן גם לטוס בטיסות לא ישירות להודו בדרך כלל בהנחה משמעותית .
טיסות ישירות מישראל נוחתות בבומבי ובדלהי .
מידע חשוב
שעון – שעון ישראל מקדים את שעון הודו ב-3 שעות.
חשמל – 220 וולט יש צורך במתאם (ניתן לקנות בהודו) .
מטבע – רופי הודי – שקל אחד שווה 12 רופי .
שגרירות
הודו בישראל – רחוב ז'ן ז'ורס 4 בעיר תל אביב .
ישראל בהודו:
בומביי – 16th floor n.c.p.a marg 194 nariman point 16 טלפון: 22-22819993 – 91
פקס: 22-22824727 – 91
דלהי – – 3 Aurangzeb Road טלפון: 51-30414500 – 91 פקס: 51-30414555 – 91
קידומת טלפון בינלאומית – 91

עד שאתם טסים לתאילנד, כדאי שזה יהיה מושלם

עד שאתם טסים לתאילנד, כדאי שזה יהיה מושלם

איי תאילנד

עד שאתם טסים לתאילנד, אל תתפשרו על טיול פחות ממושלם!

המחירים הנמוכים ביותר! לילה במלון מתנה! ועוד שלל מבצעים מחכים לכם באתר 2East.